କଣ ଏହି ରେଭ ପାର୍ଟି ଏଠି ହୁଏ କଣ? କିଏ ଯାଆନ୍ତି କାହିଁକି ଯାଆନ୍ତି ଏହି ନର୍କକୁ ଜାଣନ୍ତୁ ସବୁକିଛି ଭିଡ଼ିଓରେ

 
Rave party

ମୁମ୍ବାଇରୁ ଗୋଆକୁ ଯାଉଥିବା କ୍ରୁଜରେ ଚାଲିଥିବା ଡ୍ରଗ୍ ପାର୍ଟି ମାମଲାରେ ଶାହାରୁଖ ଖାନଙ୍କ ପୁଅ ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନଙ୍କୁ ଏନସିବି ଗିରଫ କରିଛି। ଏହି ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣ ଅରବାଜ ମର୍ଚାଣ୍ଟ ଏବଂ ମୁମୁନ୍ ଧାମଚା ମୁମ୍ବାଇର ଫୋର୍ଟ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ ଯେଉଁଠାରୁ ତିନିଜଣଙ୍କୁ ଅକ୍ଟୋବର 7 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜେଲରେ ରଖିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ରେଭ ପାର୍ଟି ସାରା ଦେଶରେ ତୀବ୍ର ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। ଲୋକମାନେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ସର୍ବଶେଷରେ, ଏକ ରେଭ୍ ପାର୍ଟୀ କ’ଣ ଏବଂ ଏଥିରେ କ’ଣ ଘଟେ, ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା।

Rave party

60 ଦଶକରେ ୟୁରୋପୀୟ ଦେଶଗୁଡିକର ପାର୍ଟୀ କେବଳ ମଦ ମଧ୍ୟରେ ସୀମିତ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ 80 ଦଶକରେ ଏହା ବଦଳିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଏହା ରେଭ୍ ପାର୍ଟିର ରୂପ ନେଇଥିଲା। 90 ଦଶକର ପ୍ରାରମ୍ଭରେ, ଅନେକ ଦେଶରେ ରେଭ୍ ପାର୍ଟୀ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା। 'ରେଭ୍' ଶବ୍ଦର ଅର୍ଥ ହେଉଛି, ମଜାଦାର ଭରପୂର ସମାବେଶକୁ ରେଭ୍ କୁହାଯାଏ।

ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆମେରିକାର ଆଇନ ବିଭାଗର ଏକ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ରେଭ୍ ପାର୍ଟି 80 ଦଶକର ନୃତ୍ୟ ପାର୍ଟିରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଡ୍ୟାନ୍ସ ପାର୍ଟି ଏକ ରେଭ୍ ପାର୍ଟୀରେ ପରିଣତ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା। ଏଥିରେ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି, ହବି ଏବଂ ଡ୍ରଗ୍ସ ଯୋଗ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ରେଭ୍ ପାର୍ଟିର ଲୋକପ୍ରିୟତା ବଢିଥିଲା। ଭାରତରେ ରେଭ୍ ପାର୍ଟିର ଧାରା ଗୋଆରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ହିପିସ୍ ଏହାକୁ ଗୋଆରେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ହିମାଚଳର କୁଲୁ ଉପତ୍ୟକା, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ପୁଣେ, ମୁମ୍ବାଇ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, କୋଲକାତା, ଚେନ୍ନାଇ ସମେତ ଅନେକ ସହର ରେଭ୍ ହଟସ୍ପଟ୍ ଭାବରେ ଉଭା ହୋଇଛି।

Rave party

ରେଭ୍ ପାର୍ଟୀରେ, ନୃତ୍ୟ, ମଜା ମସ୍ତି, ଧମାଲ୍, ମଦ୍ୟପାନ, ସେକ୍ସ ସବୁକିଛିର ଖୋଲା ଅନୁମତି ଥାଏ। ଏହି ପାର୍ଟୀଗୁଡ଼ିକ ରାତିସାରା ଚାଲିଥାଏ। ଏହି ପାର୍ଟୀକୁ ଯାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ଫି ପରି ବଡ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରାଯାଏ। ଏହି ପାର୍ଟୀରେ, ଭିତରରେ ଉଚ୍ଚ ସ୍ୱରରେ ସଂଗୀତ ବଜାଯାଏ ଏବଂ ଯୁବକ ଯୁବତୀମାନେ ମଜାରେ ହଜି ଯାଆନ୍ତି ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟ, ମଦ୍ୟପାନ, ସିଗାରେଟ୍ ଇତ୍ୟାଦି ବ୍ୟତୀତ କୋକେନ୍, ହ୍ୟାଶିଶ୍, ଚାରାସ୍, LSD, ମେଫେଡ୍ରୋନ୍, ଏକ୍ସଟାସୀ ଭଳି ଡ୍ରଗ୍ସର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଥାଏ।

ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କେତେକ ରେଭ୍ ପାର୍ଟିରେ ସେକ୍ସ ପାଇଁ 'ଚିଲ୍ ରୁମ୍' ମଧ୍ୟ ରହିଥାଏ। ଏନସିବି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ପାର୍ଟି ସର୍କିଟ୍ର କେତେକ ମନୋନୀତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ରେଭ୍ ପାର୍ଟି ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି। ନବାଗତମାନଙ୍କୁ ଏହି ପାର୍ଟୀକୁ ଆସିବାକୁ ଅନୁମତି ନାହିଁ। ରହସ୍ୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯତ୍ନ ନିଆଯାଏ। ନିଶା ସେବକ ଏବଂ ବିକ୍ରେତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନ।

From around the web