ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ତ୍ରୁଟି ପରେ ମୋଦିଙ୍କ ଉପରେ‌ ବର୍ଷିଲେ ସିଦ୍ଧୁ, କହିଲେ ମୋଦି କେବଳ...

 
Modi sindhu

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ପଞ୍ଜାବ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବଧାନକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ଚାଲିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ତାଙ୍କ ଉପରେ କଠୋର ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୃଷକମାନେ କୃଷି ଆଇନ ଫେରସ୍ତ ଦାବିରେ ଏକ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାରେ ବସିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଗତକାଲି ଯେତେବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ 15 ମିନିଟ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡୁଥିଲା ସେତେବେଳେ ସେ ବିରକ୍ତ ହୋଇଗଲେ।

Modi

ନବଜୋତ ସିଦ୍ଧୁ କହିଛନ୍ତି, “କୃଷକମାନେ ଏକ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାରେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଗତକାଲି ଯେତେବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ 15 ମିନିଟ୍ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ବିରକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ।  କାହିଁକି ଏହି ଡବଲ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ?  ମୋଦୀ ଜୀ, ତୁମେ କହିଲ ଯେ ତୁମେ କୃଷକଙ୍କ ଆୟକୁ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ କରିବ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଯାହା ବି କିଛି ଥିଲା, ସେସବୁ ତୁମେ ମଧ୍ୟ ନେଇଯାଇଛ।

Sindhu

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଅଭାବରୁ ଯେଉଁଠାରେ ବିଜେପି ନେତା ଓ କର୍ମୀମାନେ ସାରା ଦେଶରେ ପଞ୍ଜାବ ସରକାର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି, ସେଠାରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠା ଯାଉଛି।

Modi

ଗୋଟିଏ ପଟେ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟପଟେ ଚରଣଜିତ ସିଂ ସରକାର ଏହି ଘଟଣାରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବଧାନରେ ପଞ୍ଜାବ ସରକାର ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ କମିଟି ଗଠନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଏହି କମିଟି ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହାର ରିପୋର୍ଟ ଦେବ।

From around the web