Viral video
Viral video
Viral video
Viral video

ରାସ୍ତା ଉପରେ ଯୁବକ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ହତ୍ୟା, କାରଣ ଜାଣି ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

 
ରାସ୍ତା ଉପରେ ଯୁବକ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ହତ୍ୟା, କାରଣ ଜାଣି ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଜିରୋ ପଏଣ୍ଟ ପରିସରରୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗକୁ କାନ୍ଦୁଥିବା ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ୟୁପି ପୋଲିସର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ 'ଫ୍ୟାକ୍ଟ ଚେକ୍' ପରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ 'ଡବଲ୍ ମର୍ଡର' ର ଏହି ଭିଡିଓ ପ୍ରକୃତରେ ଏକ ୱେବ୍ ସିରିଜର ଦୃଶ୍ୟ। ରାଜ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦ ନିରୋଧୀ ସ୍କ୍ୱାର୍ଡର ଅତିରିକ୍ତ ଅଧୀକ୍ଷକ ରାହୁଲ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏହି ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିବାବେଳେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଭିଡିଓ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ତରଫରୁ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇଥିଲା। ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯାଞ୍ଚ ପରେ ଏହା ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଏହା ଏକ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ର ଦୃଶ୍ୟ ଏବଂ ଏହା ହରିୟାଣାର କର୍ଣ୍ଣାଲର ଏକ କାଫେ ବାହାରେ ସୁଟିଂ କରାଯାଇଛି।

ରାହୁଲ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି "#FactCheck - ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ବାହାରେ ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା 'ମର୍ଡର' ଭିଡିଓ ସୋମବାର ସକାଳେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ଏବଂ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି। ଭେରିଫିକେସନ ପରେ ଏହା ହରିୟାଣାର କର୍ଣ୍ଣଲର ଫ୍ରେଣ୍ଡସ୍ କାଫେ ବାହାରେ ସୁଟିଂ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ- 

ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ ଜଣେ ଯୁବକ ଏବଂ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ହେଉଛି। ପ୍ରଥମେ ଯୁବକ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଧକ୍କା ମାରୁଛି, ପରେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଧକ୍କା ମାରି ବନ୍ଧୁକ ବାହାର କରି ଯୁବକଙ୍କୁ ଗୁଳି ଚଲାଉଛି। ଭିଡିଓରେ ଯୁବତୀ ବନ୍ଧୁ ତଳେ ପଡ଼ିଥିବା ଯୁବକ ନିକଟରେ ଚିତ୍କାର କରି କାନ୍ଦୁଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ପରେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗୁଳି କରି ମର୍ଡର କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ ଯେ ଏହା ବାସ୍ତବ ନୁହେଁ ଏବଂ ପୋଲିସ୍ ଏବଂ ପୀଡିତା ହେଉଛନ୍ତି 'ଆକ୍ଟର'। କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବଙ୍କ ଟ୍ୱିଟକୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି। ଅନେକ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାରକାରୀ ମଧ୍ୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଭିଡିଓ ପୋଲିସର ଏକ ଖରାପ ଚିତ୍ର। କେତେକ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଭଳି ଭିଡିଓ ପ୍ରସାରଣ କରାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ଏବଂ ଏହିପରି ୱେବସେରୀ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯିବା ଉଚିତ। ୟୁପି ପୋଲିସ ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି ଯେ ଏହି ଭିଡିଓର 'ସତ୍ଯତା' ନାହିଁ।

From around the web