ବିନା ମାସ୍କରେ ବୁଲୁଥିଲେ ମା-ଝିଅ ଅଟକାଇବାରୁ ପୋଲିସକୁ ଚାପୁଡ଼ା ସେକିଦେଲେ ମହିଳା, ଆଉ ତାପରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

 
Police mahila ladhei

କରୋନାର ମାରାତ୍ମକ ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଲୋକଙ୍କୁ ବିବ୍ରତ କରିଛି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଏହି ଭୟଙ୍କର ବିପଦ ଲୋକଙ୍କ ଆଚରଣ ଏବଂ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବଦଳାଇ ଦେଇଛି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ସାଗରରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଯେଉଁଠାରେ ପୋଲିସ ବିନା ମାସ୍କରେ ବୁଲୁଥିବା ମା- ଝିଅକୁ ଧରିଥିଲା। ଯାହା ପରେ ହଗାଂମା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ପୋଲିସ ଓ ମା-ଝିଅ ଙ୍କ ଭିତରେ ଯୁକ୍ତି ତର୍କ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଆଉ ତାପରେ ଲେଡି କନଷ୍ଟେବଳ ମହିଳାଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିଥିଲେ, ଏହା ପରେ ମହିଳା ଜଣକ ଲେଡି ମଧ୍ୟ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିଥିଲେ।

ଏହାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ମହିଳା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିବା ସହ ମହିଳାଙ୍କ ଚୁଟି ଧରି ଟାଣି ନେଇଥିଲେ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା କିଛି ସହଯୋଗୀ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବାବେଳେ ପୋଲିସ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ମା ଝିଅକୁ ଜେଲକୁ ପଠାଇଛି। ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ-

ଏହି ପୁରା ଘଟଣା ସାଗର ଜିଲ୍ଲାର ରାହଲି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳର। ଯେଉଁଠାରେ ମା ଏବଂ ଝିଅ ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧି ବୁଲୁଥିଲେ। ଏହା ଦେଖି ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ପୋଲିସ ଉଭୟଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ମାସ୍କ ନପିନ୍ଧିବାର କାରଣ ପଚାରିଥିଲେ ଏବଂ ଚାଲାଣ୍ କାଟିବାକୁ କହିଥିଲେ। ମା- ଝିଅ ଏଥିରେ ରାଗିଯାଇ ପୋଲିସ ସହିତ ଝଗଡ଼ା କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। ଏହା ପରେ ମାମଲା ଏତେ ବଢିଗଲା ଯେ ଘଟଣା ଆକ୍ରମଣରେ ପରିଣତ ହୋଇଗଲା।

ଏଥି ସହିତ, ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଗୋପାଳ ଚୌବେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା କାରଣରୁ ଲକଡାଉନ ଅଛି ଏବଂ କଲେକ୍ଟରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଧାରା 144 ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ୍ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ଲେଡି କନଷ୍ଟେବଳ ତାଙ୍କ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ଗାନ୍ଧୀ ଚକ୍ ରେ ଏହି ସମୟରେ ମା ଏବଂ ଝିଅ ମାସ୍କ ନପିନ୍ଧି ବୁଲୁଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଲେଡି କନଷ୍ଟେବଳ ତାଙ୍କୁ ଚାଲାଣ କାଟିବାକୁ କହିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଏଥିରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ ଅସଦାଚରଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରି ମହିଳା ପୋଲିସ୍ ଉପରେ ହାତ ଉଠାଇଥିଲେ। 

From around the web