ଏମିତି ବି ନିଆଯାଏ ପ୍ରତିଶୋଧ! ଏହି କାରଣରୁ ରାଗିଯାଇ ଗୋଡ଼ାଇ କୁକୁରଙ୍କୁ ମାରୁଛନ୍ତି ମାଙ୍କଡପଲ, ପୂରା ଘଟଣା ଜାଣି ହେବେ ତାଜୁବ୍

 
Dog monkey

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ବିଡ୍ ଜିଲ୍ଲାର ମଜଲଗାଓଁରେ ମାଙ୍କଡ ଏବଂ କୁକୁରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜୋରଦାର ଝଗଡା ହେବାର ଏକ ଅଜବ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ମାଙ୍କଡ଼ ଗୋଷ୍ଠୀ ପ୍ରାୟ 250 କୁକୁରକୁ ହତ୍ୟା କରି ସାରିଛନ୍ତି। ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ପାଇଁ ମାଙ୍କଡମାନେ ଏହା କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଗ୍ରାମବାସୀ କହିଛନ୍ତି।

Monkey

ଗ୍ରାମବାସୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଥମେ କୁକୁରମାନେ ଏକ ଶିଶୁ ମାଙ୍କଡ଼କୁ ମାରି ଦେଇଥିଲେ। ଏଥିରେ ରାଗିଯାଇ ମାଙ୍କଡ଼ ଗୋଷ୍ଠୀ କୁକୁରମାନଙ୍କୁ ମାରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। ମାଙ୍କଡମାନେ କୁକୁରମାନଙ୍କୁ ଟାଣି ଛାତ କିମ୍ବା ଗଛରୁ ଫୋପାଡି ଦେଉଛନ୍ତି। ପ୍ରତିଦିନ ଗାଁରେ କୁକୁରମାନଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଆସୁଛି। ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ମାଙ୍କଡଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଏତେ ଅଧିକ ହୋଇଛି ଯେ ଆତଙ୍କିତ କାରଣରୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଆସୁନାହାଁନ୍ତି।

Monkey

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ବନ ବିଭାଗ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛି। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ନାଗପୁରର ବନ ବିଭାଗ ଦଳ ଦୁଇଟି ମାଙ୍କଡକୁ ଧରିଛନ୍ତି।  ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ ଏହି ଦୁଇଟି ମାଙ୍କଡ ନିକଟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରେ ମୁକ୍ତ ହେବ।

Monkey

ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନେକ ଦିନ ଧରି ଦୁଇଟି ମାଙ୍କଡ଼ କୁକୁର ଛୁଆମାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା। ସେମାନଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଖସିଯିବାରେ ସଫଳ ହେଉଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଶନିବାର ଦିନ ସେ ସେମାନଙ୍କୁ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ପିନଜଂରାରେ ବନ୍ଦୀ କରାଯାଇଛି। ଯେତେବେଳେ ଏହି ମାଙ୍କଡମାନେ କୁକୁରମାନଙ୍କୁ କାହିଁକି ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ବୋଲି ପଚରାଗଲା, ଅଧିକାରୀମାନେ ଉତ୍ତର ଦେଲେ ଯେ ଏହା ସମ୍ଭବ ଯେ କୁକୁରମାନେ ମାଙ୍କଡମାନଙ୍କ ଛୁଆ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହି ମାଙ୍କଡମାନେ କୁକୁର ଛୁଆମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି।

From around the web