ବଡ଼ ଅବହେଳା! ଭ୍ୟାକ୍ସିନ ବଦଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଖାଲି ଇଞ୍ଜେକସନ ଫୋଡିଦେଲେ ନର୍ସ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ

 
Viral video

ବିହାରର ଚାପରା ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ବଡ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠାରେ ଟିକା ନେବାକୁ ଆସିଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଖାଲି ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏକ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନର୍ସ ଚନ୍ଦା ଦେବୀଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ବରଖାସ୍ତ କରି ତାଙ୍କଠାରୁ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ମାଗିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ନର୍ସ ଚନ୍ଦା ଦେବୀ ବିଭାଗକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ତାଙ୍କର ମାନବୀୟ ତ୍ରୁଟି। ବିଭାଗ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେହି ଯୁବକଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣର ପ୍ରଥମ ମାତ୍ରା ଦେବ। ଏହି ପୂରା ଘଟଣା ବାନ୍ଛପୁର ଅବସ୍ଥିତ ଏକ ଟୀକାକରଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା।

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଡକ୍ଟର ଅଜୟ କୁମାର ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ 48 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ପାଇବା ପରେ ଆହୁରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଥମ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହି ମାନବୀୟ ତ୍ରୁଟି ପରି ଦେଖାଯାଉଛି। ବାସ୍ତବରେ, ଚାପରା ଜଣେ ଯୁବକ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନିଜର କୋଭିଡ ଟିକା ନେଇ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିବା ମାତ୍ରେ ଏହି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା।

ଲୋକମାନେ ଯୁବକଙ୍କୁ ପଚାରିଲେ ତୁମେ ଟିକା କେଉଁଠୁ ଲଗାଇଲ, କାରଣ ଟିକା ଦେଇଥିବା କର୍ମଚାରୀ ଟିକା ମଧ୍ୟ ପ୍ରୟୋଗ କରିନାହାଁନ୍ତି। ସେ ଖାଲି ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ଦେଇଥିଲେ। ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିବା ଯୁବକଙ୍କ ନାମ ଅଜହର ହୁସେନ୍। ଭିଡିଓରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ ଟିକା ଦେଉଥିବା ମହିଳା କେବଳ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଭ୍ୟାକ୍ସିନ ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ।

ଏହି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଅଜୟ କୁମାର ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟିକା ନ ପାଇଥିବା ଯୁବକକୁ ପ୍ରଥମ ଡୋଜର ଟିକା ଦିଆଯିବ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଖବର ଆସିଥିଲା ​​ଯେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ନର୍ସଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକାସାଙ୍ଗରେ ୨ଟି ଡୋଜ ଦେଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ଏବେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

From around the web