ହୋମୱାର୍କରୁ ବିରକ୍ତ ହୋଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କଲା କୁନି ଝିଅ, ତୁରନ୍ତ ହେଲା ଆକ୍ସନ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ

 
Small girl modi

କରୋନା ଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ତାଲା ବନ୍ଦ ସମୟରେ ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସରେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିଥିବା ଏକ ଛୋଟ ଝିଅ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଝିଅଟି ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ବାସିନ୍ଦା, ଯିଏକି ମାତ୍ର 6 ବର୍ଷର। ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ, ଝିଅଟି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛି। ଝିଅଟି ଏକ ଭିଡିଓ ମେସେଜ୍ ମାଧ୍ୟମରେ କହିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି ଯେ ପିଲାମାନେ କିପରି ଅନଲାଇନ୍ କ୍ଲାସ ପାଇଁ ବିରକ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। ଝିଅଟିର 1 ମିନିଟ୍ 11 ସେକେଣ୍ଡର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ତେବେ ତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ରାଜ୍ୟପାଳ ମନୋଜ ସିହ୍ନା ଜ୍ଞାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

ଭିଡିଓରେ, ଝିଅଟି କରୁଛି, 'ମୋଦୀ ସାର୍, ମୁଁ ଜଣେ ଝିଅ କହୁଛି ଏବଂ ମୋର ବୟସ 6 ବର୍ଷ। ଜୁମ୍ କ୍ଲାସରେ ମୁଁ ତୁମକୁ ବଡ଼ ଏବଂ ଛୋଟ କହିପାରେ। ଯେଉଁ ମାନେ ଛୋଟ ହୋଇଥାନ୍ତି, ଯିଏ 6 ବର୍ଷର ହୋଇଥାନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ମ୍ୟାଡାମ୍ ଆଉ ସାର୍ ଅଧିକ କାମ କାହିଁକି ଦିଅନ୍ତି। ଏତେ ସବୁ ବଡ଼ ପିଲାଙ୍କ କାମ ଅଟେ। ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ସକାଳେ ଉଠେ, ସକାଳ 10 ଟାରୁ 2 ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ଲାସ୍ ହୁଏ। ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ଇଂରାଜୀ, ତାପରେ ଗଣିତ, ତାପରେ ଉର୍ଦ୍ଦୁ, ତାପରେ ଇଭିଏସ୍ ଏବଂ ତା’ପରେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର କ୍ଲାସ୍ ହୁଏ। ବଡ ପିଲାମାନଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଏତେ କାମ କରାଯାଇଥାଏ, ଯେଉଁମାନେ ସପ୍ତମ, ଅଷ୍ଟମ ଏବଂ ଦଶମ ପିଲା ଅଟନ୍ତି। ମୋଦୀ ସାହାବ ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କୁ କାହିଁକି ଏତେ ପରିଶ୍ରମ କରାଯାଉଛି? ' ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ-

ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ରାଜ୍ୟପାଳ ମନୋଜ ସିହ୍ନା ଝିଅଟିର ଅଭିଯୋଗ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିଡିଓ ଦେଖି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ସେ ଝିଅଟିର ଭିଡିଓ ରିଟ୍ୱିଟ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, 'ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିରୀହ ଅଭିଯୋଗ। ସ୍କୁଲ ପିଲାମାନଙ୍କ ଉପରେ ହୋମୱାର୍କର ଭାର ହ୍ରାସ କରିବାକୁ 48 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏକ ନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ପିଲାଦିନର ନିର୍ଦ୍ଦୋଷତା ଇଶ୍ବରଙ୍କଠାରୁ ଏକ ଉପହାର ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦିନଗୁଡ଼ିକ ଜୀବନ୍ତ, ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ଆନନ୍ଦରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବା ଉଚିତ୍।

From around the web