ଦାଢ଼ି କାଟିବାକୁ ମୋଦୀଙ୍କ ପାଖକୁ ୧୦୦ଟଙ୍କା ମନିଅର୍ଡର କଲେ ଚା’ ବିକାଳି, କାରଣ ଜାଣି ହେବେ ତାଜୁବ୍

 
Modi

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ବାରମତୀର ଏକ ଚା ଦୋକାନୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ 100 ଟଙ୍କା ମନି ଅର୍ଡର କରି ପଠାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସେହି ଟଙ୍କାରେ ଦାଢି କାଟିବାକୁ କହିଛନ୍ତି।  ଏହି ଚା ବିକ୍ରେତାଙ୍କ ନାମ ଅନୀଲ୍ ମୋରେ ଯିଏ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କୁ 100 ଟଙ୍କା ଅର୍ଡର କରି ପଠାଇଛନ୍ତି। କରୋନା ଏବଂ ଲକ୍ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ଲୋକଙ୍କ କାମ ଠପ୍ ହୋଇ ଯାଇଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ, ଅନିଲ ମୋରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କୁ କିଛି ବଢାଇବାର ଅଛି ଯଦି, ତେବେ ଦେଶର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ବୃଦ୍ଧି କରାଯିବା ଉଚିତ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଇନ୍ଦରପୁର ରୋଡରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଏକ ଚା ଦୋକାନ ସ୍ଥାପନ କରିଥିବା ଅନିଲ ମୋରେ କୁହନ୍ତି,' ପିଏମ ମୋଦୀ ଦାଢି ବଢାଇଛନ୍ତି। ଯଦି ତାଙ୍କୁ କିଛି ବଢେଇବାର ଅଛି ତ ଦେଶର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ରୋଜଗାର ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତୁ, ଏ ଦାଢି ବଢେଇଲେ ଲୋକଙ୍କ ପେଟ ଭରିବନି। ଜନସଂଖ୍ୟା ପାଇଁ ଟୀକାକରଣକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ଉପସ୍ଥିତ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଦୁଃଖରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ ଯାହା ଗତ ଦୁଇଟି ଲକ୍ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ଘଟିଥିଲା।

ଏଥିସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପଦ ଦେଶରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ବୋଲି ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, 'ଆମର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତି ମୋର ବହୁତ ସମ୍ମାନ ଅଛି। ମୁଁ ମୋର ସଞ୍ଚୟରୁ ତାଙ୍କୁ 100 ଟଙ୍କା ପଠାଉଛି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେ ଦାଢି କାଟି ପାରିବେ। ସେ ହେଉଛନ୍ତି ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନେତା ଏବଂ ମୋର ତାଙ୍କୁ ଆଘାତ କରିବାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନାହିଁ। ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଗରିବଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି, ଏହା ତାଙ୍କର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିବାର ଏକ ମାଧ୍ୟମ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲେଖିଥିବା ଚିଠିରେ ଅନିଲ ମୋରେ ତାଙ୍କୁ କୋଭିଡରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ପରିବାରକୁ 5 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଲକଡାଉନ ପ୍ରଭାବିତ ପରିବାର ପାଇଁ 30000 ଟଙ୍କା ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

From around the web