ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ବେଳେ ଶୁଭିଲା ଓଁ ଓଁ ଶବ୍ଦ, ଚିତାରୁ ଉଠି ବସିଲେ ମୃତ ଯୁବକ, ପୁରା ଘଟଣା ଜାଣି ହେବେ ଚକିତ

 
ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ବେଳେ ଶୁଭିଲା ଓଁ ଓଁ ଶବ୍ଦ, ଚିତାରୁ ଉଠି ବସିଲେ ମୃତ ଯୁବକ, ପୁରା ଘଟଣା ଜାଣି ହେବେ ଚକିତ

ଦେଶର ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିସ୍ଥିତି ଖୁବ୍ କଷ୍ଟଦାୟକ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ କରୋନା ପାଇଁ ଅନେକ ଲୋକ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହାରି ଭିତରେ ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ସାମନାକୁ ଆସିଛି ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ଘଟଣାଟି ଘଟିଛି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଅଶୋକନଗର ଜିଲ୍ଲାରେ। ଯେଉଁଠାରେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ବେଳେ ଚିତାରୁ ଉଠି ବସିଲା ମୁର୍ଦ୍ଦାର। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ପରିବାର ଲୋକେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଡାକିଥିଲେ। 

ଡାକ୍ତର ଶ୍ମଶାନରେ ପହଞ୍ଚି ଯୁବକଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ହେଲେ ପରିବାର ଲୋକେ ମାନି ନଥିଲେ, ଉକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲା ହସ୍ପିଟାଲ ଆଣିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତର ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସମଗ୍ର ମାମଲା ଅଶୋକ ନାଗରରୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠାରେ ଅନୀଲ ଜୈନ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ନ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ 15 ଦିନ ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ମୃତକଙ୍କ ଭାଇ କୁହନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର କରୋନା ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା ଏବଂ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ମଶାନକୁ ଆଣିଥିଲୁ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଦେହରେ ହଲଚଲ ହେଉଥିବା ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଏବଂ ମୁହଁରୁ ଓମର ସ୍ୱର ମଧ୍ୟ ଆସିଥିଲା ​​ଏବଂ ସେ ଉଠିଲା ବସିଯାଇଥିଲା। 

ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଟିମ୍ ଆସି ମୃତ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ସେ ଜୀବିତ ଥିଲା। ଏଥି ସହିତ ସିଭିଲ ସର୍ଜନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଜୀବିତ ଥିବା ଭୁଲ ଅଟେ। ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଶ୍ମଶାନରୁ ଆଣିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ମୃତ ବୋଲି ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୋଗ ଭିତ୍ତିହୀନ।

From around the web