ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ବିରାଟ କୋହଲି, ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଲେ, ମୁଁ...

 
Virat kohli

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଠାରୁ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ପରାଜୟ ବରଣ କରିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି ବିରାଟ କୋହଲି। ବିରାଟଙ୍କର ଏହି ଆକସ୍ମିକ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନେଇ ସାରା କ୍ରିକେଟ ଜଗତ ସ୍ତବ୍ଧ ହୋଇଯାଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ବିରାଟ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିଲେ। ତେବେ, ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବିରାଟ ଏକ ଟ୍ୱିଟ କରି ଏଥିନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ:-

Virat kohli

"ଦଳକୁ ସଠିକ୍ ଦିଗକୁ ନେବାରେ ମୋର ୭ ବର୍ଷର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ, କାମ ଏବଂ ଦୃଢତା ରହିଛି। ମୁଁ ମୋର ଆନ୍ତରିକତାର ସହିତ ମୋର କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷର ଏକ ଶେଷ ସମୟ ରହିଥାଏ ଏବଂ ମୋ ପାଇଁ ଏହା ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକତ୍ୱର ସମାପ୍ତି ଅଟେ। ଏହି ଯାତ୍ରା ଉତ୍ଥାନ-ପତନରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଥିଲା, କିନ୍ତୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସର ଅଭାବ କେବେ ହୋଇନାହିଁ। ମୁଁ ସବୁବେଳେ ସବୁକିଛିରେ ମୋର ୧୨୦ ପ୍ରତିଶତ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି। ଯଦି ମୁଁ ତାହା କରିପାରିବି ନାହିଁ, ତେବେ ମୁଁ ଜାଣେ ଏହା କରିବା ମୋ ପାଇଁ ଠିକ୍ କଥା ନୁହେଁ। ମୋ ହୃଦୟରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ମୁଁ ମୋ ଦଳ ପାଇଁ ଅସାଧୁ ହୋଇପାରିବି ନାହିଁ।"

Tweet

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ସେ ଟ୍ୱିଟ ମାଧ୍ୟମରେ ବିସିସିଆଇ, ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଏମଏସ୍ ଧୋନିଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ମଧ୍ୟ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ,“ମୋତେ ଏତେ ଦିନ ଧରି ଦଳର ଅଧିନାୟକ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିବାରୁ ମୁଁ ବିସିସିଆଇକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଉଛି। ମୋର ସମସ୍ତ ସାଥୀଗଣ ଯେଉଁମାନେ ସେହି ଦୃଷ୍ଟିକୁ ଦଳକୁ ଆଣିଥିଲେ ଯାହା ମୁଁ ପ୍ରଥମ ଦିନରୁ କଳ୍ପନା କରିଥିଲି ଏବଂ ସେମାନେ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ହାର ମାନିନଥିଲେ। ଆପଣମାନେ ଏହି ଯାତ୍ରାକୁ ସ୍ମରଣୀୟ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର କରିଥିଲେ। ରବି ଭୋଇଙ୍କୁ, ଏବଂ ଆମକୁ ଅନୁସରଣ କରୁଥିବା ସମର୍ଥନ ଗୋଷ୍ଠୀକୁ ଧନ୍ୟବାଦ। ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଏକ ବଡ଼ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଶେଷରେ, ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କୁ ଅନେକ ଧନ୍ୟବାଦ, ଯିଏ କି ଜଣେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ମୋ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିଥିଲେ।"

From around the web