ଆଉଟ୍ ହେବା ପରେ ରାଗରେ ଚେୟାର୍ ଫୋପାଡିବା କୋହଲୀଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, BCCI ଦେଲା ଏହି ବଡ଼ ଦଣ୍ଡ
ଆଉଟ୍ ହେବା ପରେ ରାଗରେ ଚେୟାର୍ ଫୋପାଡିବା କୋହଲୀଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, BCCI ଦେଲା ଏହି ବଡ଼ ଦଣ୍ଡ
ଆଉଟ୍ ହେବା ପରେ ରାଗରେ ଚେୟାର୍ ଫୋପାଡିବା କୋହଲୀଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, BCCI ଦେଲା ଏହି ବଡ଼ ଦଣ୍ଡ
ଆଉଟ୍ ହେବା ପରେ ରାଗରେ ଚେୟାର୍ ଫୋପାଡିବା କୋହଲୀଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, BCCI ଦେଲା ଏହି ବଡ଼ ଦଣ୍ଡ

ଆଉଟ୍ ହେବା ପରେ ରାଗରେ ଚେୟାର୍ ଫୋପାଡିବା କୋହଲୀଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, BCCI ଦେଲା ଏହି ବଡ଼ ଦଣ୍ଡ

 
ଆଉଟ୍ ହେବା ପରେ ରାଗରେ ଚେୟାର୍ ଫୋପାଡିବା କୋହଲୀଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, BCCI ଦେଲା ଏହି ବଡ଼ ଦଣ୍ଡ

ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଆଉଟ୍ ହେବା ପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ ଚେୟାର୍ ଫୋପାଡ଼ିବା ମହଂଗା ପଡିଛି। ଏହିପରି କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ ଚେୟାର୍ ଫୋପାଡିବାରୁ ବିରାଟ କୋହଲି ମ୍ୟାଚ୍ ରେଫରିଙ୍କଠାରୁ ତାଗିଦ୍ କରିଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ, ବୁଧବାର ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆଇପିଏଲ୍ ମ୍ୟାଚରେ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଆଉଟ୍ ହେବା ପରେ ଡଗ୍ଆଉଟ୍ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ରାଗରେ ନିଜ ବ୍ୟାଟକୁ ଏକ ଚେୟାରରେ ପିଟିକି ଫୋପାଡ଼ି ଦେଇଥିଲେ। ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଏପରି କ୍ରୋଧ ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ। 

ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଓପନିଂ କରିଥିବା ବେଳେ ବିରାଟ କୋହଲି 29 ବଲରେ 33 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ 4 ଚୌକା ମାରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଜେସନ ହୋଲ୍ଡର ବିଜୟ ଶଙ୍କରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା କ୍ୟାଚ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ଆଉଟ୍ ହେବା ପରେ ବିରାଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦେଖାଯାଇଥିବା କ୍ରୋଧକୁ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସକ ଆପତ୍ତି କରିଛନ୍ତି।

ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ମ୍ୟାଚ୍ ରେଫରିଙ୍କଠାରୁ ତାଗିଦ କରାଯାଇଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଆଇପିଏଲ ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବିରାଟ କୋହଲି କେବଳ ଚେୟାରରେ ନୁହେଁ, ବାଉଡ୍ରି ଲାଇନରେ ଥିବା ବିଜ୍ଞାପନ ବୋର୍ଡରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଟ୍ ମାରିଥିଲେ। ତେଣୁ କୋହଲୀଙ୍କ ଅଧା ମ୍ୟାଚ ଫି କଟାଯାଇଛି।

କୋହଲି ଏକ ସ୍ତରୀୟ କାରଣର ସ୍ତର 2.2 ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଉପକରଣ, ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଉପକରଣର କ୍ଷତି କିମ୍ବା ଅପମାନଜନକ ମାମଲା ରହିଛି। ଆଇପିଏଲ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି, 'କୋହଲି ଆଇପିଏଲ ଆଚରଣ ସଂହିତା ସ୍ତର 1 ର ଅପରାଧ 2.2 କୁ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଆଚରଣ ସଂହିତା ସ୍ତର 1 ଉଲ୍ଲଂଘନ ପାଇଁ ମ୍ୟାଚ୍ ରେଫରିଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେଉଛି ଅନ୍ତିମ ନିଷ୍ପତ୍ତି।

From around the web