କରୋନାରେ ଦାନ ପାଇଁ କୋହଲୀଙ୍କୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କଲେ KRK, କହିଲେ, ଦାନ କରିବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ କାହିଁକି...

 
Krk virat kohli

କରୋନାର ଏହି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ବଲିଉଡର ସେଲିବ୍ରିଟି ମାନେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି। ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ଠାରୁ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର, ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ଦାନ ଏବଂ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସାହାଯ୍ୟକାରୀ ସୂଚନା ବାଣ୍ଟି ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ କରୋନା ସମୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଥିଲେ। ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ପତ୍ନୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ମିଶି ଏହି ମହାମାରୀର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ 2 କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ଏଥି ସହିତ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସକ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା କମଲ ଆର ଖାନ ଓରଫ୍ କେ.ଆର.କେ କିଛି ବଲିଉଡ ସେଲିବ୍ରେଟଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଅନେକ ସେଲିବ୍ରେଟ୍ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଦାନ କରିବା ସମୟରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଉତ୍ତମ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭାଗ ନେବା ଉଚିତ୍। ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ କ୍ରାଉଟ୍ ପାଣ୍ଠି ମାଧ୍ୟମରେ କରୋନା ରିଲିଫ୍ ପାଇଁ 11.39 କୋଟି ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଟ୍ୱିଟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ଶଯ୍ୟା, ଔଷଧ ଏବଂ ଅମ୍ଳଜାନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କେଆରକେ ଏଭଳି ସେଲିବ୍ରେଟଙ୍କ ଉପରେ କଡା ସମାଲୋଚନା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ 100% ସଠିକ୍। ଯଦି ଆପଣ ଦାନ କରିପାରିବେ ତେବେ ତାହା କରନ୍ତୁ। ଅନ୍ୟଥା, ଚୁପଚାପ୍ ବସନ୍ତୁ। ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଦାନ କରିବାକୁ କାହିଁକି ଅନୁରୋଧ କରୁଛନ୍ତି? ଲୋକଙ୍କୁ ଭିକ କାହିଁକି ମାଗୁଛନ୍ତି? ଏମାନେ ଧନୀ ରୂପରେ ଭିକାରୀ, କିଛି ବୁଝାପଡିଲା କି, ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ ଓ ବିରାଟ କୋହଲି? '

KRK ର ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ, ଲୋକମାନେ ନିଜ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। ରିୟା ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ୟୁଜର KRK କୁ ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି - ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏହା କରିବା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଭିକ୍ଷା କରିବା ନୁହେଁ ବରଂ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରେରଣା ଦେବା। ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ଏହି ବିଷୟର ପାର୍ଥକ୍ୟ ବୁଝନ୍ତୁ। କିଛି ଲୋକଙ୍କର ଅଭ୍ୟାସ ଅଛି, ନା ଭଲ କାମ କରିବେ ଲୋକଙ୍କୁ କରିବାକୁ ଦେବେ।

From around the web