ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଠାରୁ ପରାଜୟ ପରେ ହାରିବାର ବଡ଼ କାରଣ କହିଲେ କ୍ୟାପଟେନ କୋହଲି, କହିଲେ ଆମେ ଖେଳିବାର...

 
India lost match

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ରେ 8 ୱିକେଟରେ ହାରିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରୁ ପ୍ରାୟ ବାହାର ହୋଇଯିବା ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅଛି। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏହିପରି ହେବ ବୋଲି କେହି କଳ୍ପନା କରି ନଥାନ୍ତେ। ଆରମ୍ଭରୁ ଚାପ ବଜାୟ ରଖି ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ମ୍ୟାଚରେ କମବ୍ୟାକ୍ କରିବାକୁ ଦେଇ ନଥିଲା।  ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏହି ପରାଜୟକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ହାରିବାର କାରଣ କହିଛନ୍ତି।

India players

ବିରାଟ କୋହଲି ବ୍ୟାଟିଂକୁ ହାରିବାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି। କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଭାବୁ ନାହିଁ ଯେ ବ୍ୟାଟ୍ ଏବଂ ବଲ୍ ସହିତ ଆମେ ସାହସୀ ଅଟୁ। ଆଜ୍ଞା ହଁ ଆମ ପାଖରେ ବଲ୍ ସହିତ ଖେଳିବାକୁ ଅଧିକ ରନ୍ ନଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ଆମେ ପଡ଼ିଆକୁ ପ୍ରବେଶ କଲୁ ଆମେ ଆମ ବଡି ଲାନଗୁଏଜ୍ ଯଥେଷ୍ଟ ସାହସୀ ନଥିଲୁ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଉତ୍ତମ ତୀବ୍ରତା, ବଡି ଲାନଗୁଏଜ୍ ଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ବି ଆମେ ସୁଯୋଗ ନେଇଥିଲୁ, ଆମେ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲୁ। ଏହା ପ୍ରାୟତଃ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପରିଣତ ହୁଏ ଯେ ତୁମେ ସଟ୍ ପାଇଁ ଯିବା ଉଚିତ କି ନୁହେଁ।  ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳନ୍ତି ସେତେବେଳେ ବହୁତ ଆଶା ରହିଥାଏ।

Interview

ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ଆମକୁ ଦେଖିବାକୁ ଷ୍ଟାଡିୟମକୁ ଆସନ୍ତି ଏବଂ ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଲଜ୍ଜିତ ହେବା ବ୍ୟତୀତ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ୍। ଏହି ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ଆମେ ତାହା କରିନାହୁଁ ଏବଂ ଜିତିଲୁ ନାହିଁ। ଆମକୁ ଆଶାବାଦୀ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକ ହେବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ କାଲକୁଲେଟେଡ୍ ରିସ୍କ ନେବାକୁ ପଡିବ। ଆମକୁ ଚାପରୁ ଦୂରେଇ ଯିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଆମର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରି ରଖିବାକୁ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ। ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଖେଳିବାକୁ ବହୁତ କ୍ରିକେଟ୍ ଅଛି।

India team

ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଭାରତୀୟ ଦଳ 7 ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 110 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା।  ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ଜାଡେଜା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ 26 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଫ୍ଲପ୍ ହୋଇଥିଲେ। ପନ୍ଦର ଓଭରରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ଲକ୍ଷକୁ ହାସଲ କରିନେଇଥିଲା। କେବଳ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ପାରିଥିଲେ। ଏହି ବିଜୟରୁ କିୱି ଦଳ ଦୁଇ ପଏଣ୍ଟ ପାଇଛି।

From around the web