ଇଂଲଣ୍ଡର ବଟଲର୍ କହିଲେ, କୋହଲୀ କି ରୋହିତ ନୁହେଁ ଏହି ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନକୁ ଡରନ୍ତି ଆମ ବୋଲର୍, ନାମ ଜାଣି ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

 
ଇଂଲଣ୍ଡର ବଟଲର୍ କହିଲେ, କୋହଲୀ କି ରୋହିତ ନୁହେଁ ଏହି ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନକୁ ଡରନ୍ତି ଆମ ବୋଲର୍, ନାମ ଜାଣି ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆସନ୍ତା ମାସ ଜୁନ୍ ରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ର ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ। ଜୁନ୍ 18 ରୁ 22 ଜୁନ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତକୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ର ଫାଇନାଲ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ। ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଅଗଷ୍ଟ 4 ତାରିଖରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ବିସ୍ଫୋରକ ଇଂଲଣ୍ଡ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଜୋସ୍ ବଟଲର ଜଣେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଙ୍କୁ ସବୁଠାରୁ ବିପଜ୍ଜନକ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି।  ଜୋସ୍ ବଟଲର୍ ରୋହିତ ଶର୍ମା କିମ୍ବା ବିରାଟ କୋହଲି ନୁହେଁ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ସବୁଠାରୁ ବିପଜ୍ଜନକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି, ଯିଏ କୌଣସି ବି ଦଳଠୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଛଡ଼ାଇ ପାରନ୍ତି।

କ୍ରିକବଜ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଜୋସ୍ ବଟଲର କହିଛନ୍ତି, 'ଋଷଭ ପନ୍ତ ଜଣେ ଖେଳାଳି ଯାହାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମୁଁ ଖେଳିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରେ ନାହିଁ। ସେ ତୁମଠାରୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଛଡ଼ାଇ ନେଇ ପାରିବେ। ଋଷଭ ପନ୍ତ ଗତ ୬ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜୟୀ ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ କ୍ରମାଗତ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଋଷଭ ପନ୍ତ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ସିଡନୀ ଟେଷ୍ଟର ଶେଷ ଦିନରେ ସେ 97 ରନ ସ୍କୋର କରି ମ୍ୟାଚ ଡ୍ର କରାଇଥିଲେ। ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟରେ ଶେଷ ଦିନରେ ଋଷଭ ପନ୍ତ ଅପରାଜିତ 89 ରନ୍ କରି ଦଳକୁ ଏକ ଐତିହାସିକ ସିରିଜ୍ ବିଜୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।  ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଋଷଭ ପନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଏକ ଶତକ ଏବଂ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ।

From around the web