Pat cummins donation
Pat cummins donation
Pat cummins donation
Pat cummins donation

ଅକ୍ସିଜେନ ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଖେଳାଳି ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ, ଦାନ କଲେ ଏତେ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

 
ଅକ୍ସିଜେନ ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଖେଳାଳି ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ, ଦାନ କଲେ ଏତେ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ଗତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ଭାରତରେ କରୋନା ହଇଚଇ ଜାରି ରହିଛି। ଏହି ସମୟରେ, ଅନେକ ଭେଟେରାନ ସେଲିବ୍ରିଟି ପିଏମ କେରେସ ପାଣ୍ଠିରେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଦେଶର ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ବଲିଉଡର ପ୍ରଥମ ଡାନଭୀର ଅଭିନେତା ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ପ୍ରଥମେ ପିଏମ କେୟାର ଫଣ୍ଡକୁ 25 କୋଟି ଦାନ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଦେଶରେ ଅନେକ ଷ୍ଟାଲୱାର୍ଟ ବାହାରି ମୁକ୍ତ ଭାବରେ ଦାନ ଦେଇଥିଲେ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ ଚାଲୁଥିବା ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ପିଏମ କେୟାର ଫଣ୍ଡକୁ 38 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଦେଶରେ ଅମ୍ଳଜାନ ଅଭାବର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ଏହି ଟଙ୍କା ଭାରତକୁ ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କେୟାର ଫଣ୍ଡରେ 38 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦାନ କରିବା ପରେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ଟ୍ୱିଟର ମାଧ୍ୟମରେ ଘୋଷଣା କରି କହିଛନ୍ତି, 'ଭାରତ ଏପରି ଏକ ଦେଶ ଯେଉଁଠାରେ ମୁଁ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ବହୁତ ପ୍ରେମ ପାଇଛି ଏବଂ ଏଠାକାର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲପାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି।

ମୁଁ ଜାଣେ ଯେ ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ ହେତୁ ଅତୀତରେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଡାକ୍ତରଖାନାଗୁଡ଼ିକରେ ଅମ୍ଳଜାନର ଅଭାବ ଭଳି ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଥିଲା।  ଏମିତିରେ ଏକ ଖେଳାଳୀ ହୋଇଥିବାରୁ ମୁଁ ପିଏମ କେୟାର ଫଣ୍ଡରେ ସହାୟତା ଟଙ୍କା ଆକାରରେ 50 ହଜାର ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର (ପ୍ରାୟ 38 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା) ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଏବଂ ମୋର ସାଥୀ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଆଗକୁ ଆସିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି। '

ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସେ ଚଳିତ ସିଜନରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ପାଇଁ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଆଇପିପିଏଲ୍ 2021 ନିଲାମରେ କେକେଆର୍ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କୁ 15.5 କୋଟି ଟଙ୍କାରେ କିଣିଛି।  ଯଦିଓ ତାଙ୍କ ଦଳ ଚଳିତ ସିଜନରେ କିଛି ବିଶେଷ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁନାହାଁନ୍ତି, ସେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଦଳ ଚଳିତ ସିଜନରେ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ 8 ମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି।

From around the web