Australia players ipl
Australia players ipl
Australia players ipl
Australia players ipl

ମୁସ୍କିଲରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କ୍ରିକେଟର, ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ ୫ ବର୍ଷର ଜେଲ୍ ଦଣ୍ଡ, କାରଣ ଜାଣି ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

 
Australia player

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ କ୍ରିକେଟରମାନେ ଘରକୁ ଫେରିବା ବାଟରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆଇପିଏଲ୍ ଖେଳୁଥିବା ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ଏକ ଅଲଗା ସ୍ଥାନରେ ରଖାଯାଇପାରିବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଭାରି ଜୋରିମାନା ଦେବାକୁ ପଡିପାରେ। ଖେଳାଳିମାନେ ଜେଲ ମଧ୍ୟ ଯାଇ ପାରନ୍ତି ବୋଲି ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି।

ସିଡନୀ ମର୍ନିଂ ହେରାଲ୍ଡର ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଭାରତରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ପ୍ରବେଶ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତଥା ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ 14 ଜଣ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ କ୍ରିକେଟର ଭାରତରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ଖେଳୁଛନ୍ତି।  ଏଥିମଧ୍ୟରେ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର, ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥ, ଗ୍ଲାମ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଏବଂ ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସଙ୍କ ଭଳି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ କୋଚିଂ / ସପୋର୍ଟ ଷ୍ଟାଫ୍ ଏବଂ ଆଇପିଏଲ୍ ର ଟିଭି କମେଣ୍ଟାରୀ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ଅଟନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ, ଡେଭିଡ ହୁସେ, ବ୍ରେଟ ଲି ଏବଂ ମାଥ୍ୟୁ ହେଡେନ ଇତ୍ୟାଦି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। SMH ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ 'ନାଇନ ନ୍ୟୁଜ୍ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସରକାର ଭାରତରୁ ଆସିଥିବା ଦେଶବାସୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅପରାଧ ବୋଲି କହିପାରନ୍ତି ଏବଂ ସର୍ବାଧିକ 66,000 ଡଲାର୍ କିମ୍ବା ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ।

36,000 ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟମାନେ ବିଦେଶରେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି। ଭାରତରେ 9,000 ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଅଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ଖେଳାଳି ଏବଂ କୋଚିଂ ଷ୍ଟାଫ୍ ଅଛନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍କଟ ମୋରିସନ୍ ଏହା ପୂର୍ବରୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖେଳାଳିମାନେ ଆଇପିଏଲ ପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ଭାରତ ଯାଇଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ନିଜେ ଫେରିବା ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ।

From around the web