ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଠାରୁ ହାରିବା ପରେ ବଡ଼ ବୟାନ ଦେଲେ ରୋହିତ, ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ, ଦେଲେ ପରାଜୟର ଦୋଷ

 
Rohit Sharma

ଏସିଆ କପ୍ 2022 ର ସୁପର -4 ର ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଭାରତ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଦୁବାଇ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ​​ଯେଉଁଠାରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦଳ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା। 

ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଭାରତୀୟ ଦଳ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ 174 ରନ୍ ଟାର୍ଗେଟ ଦେଇଥିଲା। ଦାସୁନଙ୍କ ଦଳ ଏହା 19.5 ବଲରେ ହାସଲ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ଭାରତ ମ୍ୟାଚକୁ 6 ୱିକେଟରେ ହରାଇଥିଲା।  ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଏହି ପରାଜୟ ପରେ ରୋହିତ ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହୋଇଥିଲେ। ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ନିଜର ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ। 

Rohit Sharma

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ପରାଜୟ ସହିତ ଏସିଆ କପରେ ଏହା ହେଉଛି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଦ୍ଵିତୀୟ ପରାଜୟ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଦଳ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ଖେଳି ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା।  ଏଥି ସହିତ, ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପରାଜୟ ପରେ ପୋଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସମାରୋହରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିବାବେଳେ ରୋହିତ ଦଳର ଅଭାବ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ।  ଦଳ କେଉଁଠାରେ ଭୁଲ୍ କରିଛି ସେ ତାହା କହିଛନ୍ତି।

ରୋହିତ କହିଛନ୍ତି ଯେ, "ଆମ ଦଳ ଇନିଂସର ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପାରିନାହାନ୍ତି। ଆମେ 10-15 ରନ କମ କରିଛୁ। ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧ ଆମ ପାଇଁ ଭଲ ନଥିଲା। ଯେଉଁ ଖେଳାଳିମାନେ ମିଡ଼ିଲ ଅର୍ଡରରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଛନ୍ତି, ସେମାନେ ଜାଣିପାରିଲେ ନାହିଁ, ସେମାନେ କେଉଁ ଶର୍ଟ ଖେଳିବେ। ଏହି ପରି ପରାଜୟରୁ ଆମେ ଏକ ଦଳ ଭାବରେ କ’ଣ କାମ କରେ ତାହା ଶିଖିଲୁ। ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୋଲିଂ କରିବା , ଆଉ ବିପକ୍ଷ ଦଳକୁ ଶେଷ ଓଭର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଇବା ଏକ ଭଲ ପ୍ରୟାସ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Rohit Sharma

“ସ୍ପିନରମାନେ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ବୋଲିଂ କରି ମଧ୍ୟମ ଓଭରରେ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦଳ ସେମାନଙ୍କ ଭଲ ଖେଳ ବଜାୟ ରଖିଥିଲା।  ଆମେ ଭାବୁଥିଲୁ ଆମେ ବଡ଼ ସୀମା ସହିତ ସ୍ପିନରମାନଙ୍କୁ ଭଲ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବା। କିନ୍ତୁ ଏହି ଯୋଜନା ସଫଳ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ। ତାଙ୍କର ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ମୁଁ ତିନୋଟି ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ ଖୁସି ଥିଲି।

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ ଆଭେଶ ଫିଟନେସ୍ ଟେଷ୍ଟରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନାହାନ୍ତି। ସେ ବହୁତ ଅସୁସ୍ଥ ଥିବାରୁ ସେ ଭଲ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇନଥିଲେ।  ଯଦିଓ ଆମେ ଯେଉଁ ଖେଳ ସହିତ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲୁ, ଚାରି ବୋଲର ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତିନିଟି ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଯାହା ଆମେ ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲୁ। ଆମକୁ ଏକ ଦଳ ଭାବରେ ଉତ୍ତର ଖୋଜିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଚିନ୍ତା କରିବାର କିଛି ନାହିଁ, ଆମେ କେବଳ ଦୁଇଟି ଖେଳ ହାରିଛୁ।

From around the web