ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା: ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଲେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି, ଜନ୍ମ ଦେବା ପରେ ମାତୃତ୍ୱ କୁ ନେଇ କହିଲେ ଏମିତି ଯେ ସମସ୍ତେ ହେଲେ ତାଯୁବ

 
Transgender mother

ଆମେରିକାର ଜଣେ ଟ୍ରାନ୍ସଜେଣ୍ଡର ପୁରୁଷ ଏକ ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି। ୩୭ ବର୍ଷିୟ ବେନେଟ୍ କାସପର୍-ୱିଲିୟମ୍ସ ଏକ ଶିଶୁପୁତ୍ର କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି। ବେନେଟ୍ ଜଣେ ଟ୍ରାନ୍ସ ବୋଲି ୨୦୧୧ ମସିହାରେ ପ୍ରଥମେ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ। ତେବେ, ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ସେ ତାଙ୍କ ସାଥି ମାଲିକଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ ଏବଂ ଉଭୟେ ୨୦୧୯ ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ ପରେ ଦମ୍ପତି ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ବେନେଟ୍ ତାଙ୍କର ଟେଷ୍ଟୋଷ୍ଟେରନ୍ ହରମୋନ୍ ଥେରାପି ନେଇଥିଲେ।

Bennet

ଏହାପରେ ବେନେଟ୍ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୦ରେ ସିଜରିଅନ୍ ବିଭାଗ ମାଧ୍ୟମରେ ସେମାନଙ୍କ ପୁଅ ହଡସନକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ। ଦି ସନ୍ ରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ବେନେଟ୍ ତାଙ୍କ ସ୍ତନକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଟପ୍ ସର୍ଜରୀ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅପରେସନ୍ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ୫୦୦୦ ଡଲାର ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ତେବେ, ସ୍ତନ ପାଇଁ ସେ କେବେ ଆତ୍ମ-ଘୃଣା ଅନୁଭବ କରିନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ବେନେଟ୍ କହିଛନ୍ତି।

Bennet

ନିଜ ସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମ ଦେବା ବିଷୟରେ ବେନେଟ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଏକ ସରଳ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନଥିଲା। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ 'ମାତୃତ୍ୱ' ଦୃଷ୍ଟିରୁ 'ନାରୀତ୍ୱ'ର ପରିଭାଷା ବନ୍ଦ କରିବା ଉଚିତ କାରଣ ଏହା ଏକ ମିଥ୍ୟା ଅନୁରୂପ ଯେ ସବୁ ମହିଳା ଭଲ ମାଆ ହୋଇପାରିବେ। କେବଳ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ କରିଦେଲେ କେହି ମାଆ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ବେନେଟ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି।

From around the web