ସ୍ୱପ୍ନରେ ଆପଣ ନିଜକୁ ହସୁଥିବାର କିମ୍ବା କାନ୍ଦୁଥିବାର ଦେଖୁଛନ୍ତି କି? ଏପରି ସ୍ବପ୍ନର ଅର୍ଥ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ୟ୍ଯ ହେବେ ଆପଣ 

 
ସ୍ୱପ୍ନରେ ଆପଣ ନିଜକୁ ହସୁଥିବାର କିମ୍ବା କାନ୍ଦୁଥିବାର ଦେଖୁଛନ୍ତି କି? ଏପରି ସ୍ବପ୍ନର ଅର୍ଥ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ୟ୍ଯ ହେବେ ଆପଣ

ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ବୈଜ୍ଞାନିକ ମାନଙ୍କ ମତରେ ରାତିରେ ଶୋଇବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଆମ ଦିନରେ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଆମ ମନରେ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିବା ଚିନ୍ତାଧାରାର ଫଳାଫଳ ଅଟେ। ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ଏକ ସାଧାରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଏବଂ ଶୋଇବା ସମୟରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିଥାନ୍ତି, କିଛି ସ୍ୱପ୍ନ ଆମ ସ୍ମୃତିରେ ରହିଯାଏ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଗୁଡିକୁ ଆମେ ଭୁଲିଯାଉ। 

କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆମେ ଏହି ବିଷୟକୁ ଜୋତିସ ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ସ୍ୱପ୍ନଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାଇ ଦେଖିବା ତେବେ ଏହା ମତରେ କିଛି ସ୍ଵପ୍ନ ଶୁଭ ଅଟେ ତ କିଛି ସ୍ୱପ୍ନ କୁ ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇ ଥାଏ। ଯଦି ଆମେ ସ୍ୱପ୍ନ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁ ଏବଂ ଆମ୍ଭେ ନିଜକୁ ସ୍ୱପ୍ନରେ ହସୁଥିବାର ଦେଖିଛେ, ତେବେ ଏପରି ସ୍ୱପ୍ନକୁ ଶୁଭ ବୋଲି କରା ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ କାରଣ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହାର ଫଳାଫଳ ଭଲ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ।

ସ୍ଵପ୍ନ ବିଜ୍ଞାନ ଅନୁଯାୟୀ, ସ୍ୱପ୍ନରେ ନିଜକୁ ହସୁଥିବାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ବହୁତ ଗୁଡିଏ ସମସ୍ୟା ଆସିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ତେବେ ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି କିମ୍ବା ଛୋଟ ଛୁଆକୁ ହସୁଥିବାର ଦେଖୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଶୁଭ ସଂକେତ ଅଟେ।

ସ୍ବପ୍ନଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାଇ ଯଦି ଆପଣ ନିଜକୁ ସ୍ୱପ୍ନ ରେ କାନ୍ଦୁଥିବାର ଦେଖୁଛନ୍ତି ତେବେ ତେବେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ଧରାଯାଏ ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କର ମାନ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଥାଏ। ସେହିପରି ସ୍ୱପ୍ନରେ ଯଦି କୌଣସି ଛୁଆ କୁ କାନ୍ଦୁଥିବାର ଦେଖୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଏକ ଖରପ ସଂକେତ ଅଟେ।

From around the web