ବାହା ବେଦୀରେ ଚାଲିଗଲା କନ୍ୟାର ଜୀବନ, ତାପରେ ବର କିଛି ଏମିତି କାମ ସମସ୍ତେ ହେଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ଯ

 
ବର କନ୍ୟା

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଏଟାୱାହରୁ ଏକ ଦୁଃଖଦ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଏକ ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ବେଦୀ ଉପରେ ହିଁ କନ୍ୟାର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ବିବାହର ସବୁ ରୀତିନୀତି ଠିକ ଭାବରେ ଚାଲିଥିଲା, ଏପରିକି ବର ଓ କନ୍ୟାଙ୍କର ବିବାହ ସମାପ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ହଠାତ ହୃଦଘାତ କାରଣରୁ ବେଦୀ ଉପରେ ହିଁ କନ୍ୟାର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା।

ଘଟଣା ମୁତାବକ ୨୫ ମଇ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମଞ୍ଜେଶ ଗ୍ରାମ ନବଲି ବସିନ୍ଧା ଚିତାଭବନଙ୍କର ସୁରଭି ନାମକ କନ୍ୟା ସହିତ ବିବାହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ବରର ପକ୍ଷ ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରାକୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ରୀତିନୀତି ରାତି ପ୍ରାୟ ୮.୩୦ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା, ଶେଷରେ ଉଭୟ ବର ଏବଂ କନ୍ୟା ଅଗ୍ନିକୁ ସାକ୍ଷୀ ରଖି  ସାତ ଫେରା ନେଉଥିବା ବେଳେ ହଠାତ ଯୁବତୀ ଜଣକ ବେଦୀ ଉପରେ ହିଁ ବେହୋସ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। 

ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗାଁର ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ନିକଟକୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ହୃଦଘାତ କାରଣରୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା। ଏହା ପରେ ଉଭୟ ପରିବାରରେ ଶୋକର ବାତାବରଣ ଖେଳିଯାଇଥିଲା।

ତେବେ ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ବରର ସମ୍ପର୍କୀୟ ତଥା ଲୋକଙ୍କ ପାରସ୍ପରିକ ସହମତିରେ ବରକୁ ମୃତ କନ୍ୟାର ସାନଭଉଣୀ ସହ ବିବାହ କରିଦିଆ ଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଏହି ପୁରା ଘଟଣା ସମୟରେ ମୃତ କନ୍ୟାର ଶବକୁ ଘରର ଏକ କୋଠରୀରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ବର ବିଦା ହେବା ପରେ ହିଁ ଶବର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା।

From around the web